Trójfazowy Regulator Napięcia Fazowego RNF-3-GGD – ceny ustalane indywidualnie na podstawie kalkulacji
search
  • Trójfazowy Regulator Napięcia Fazowego RNF-3-GGD – ceny ustalane indywidualnie na podstawie kalkulacji

Trójfazowy Regulator Napięcia Fazowego RNF-3-GGD – ceny ustalane indywidualnie na podstawie kalkulacji

0,00 zł Brutto

0 netto

Brutto
Wersja: RNF-3-GGD 25A
Ilość
Obecnie brak na stanie

Trójfazowy Regulator Napięcia Fazowego RNF-3-GGD jest urządzeniem służącym do obniżania lub dwustopniowego podnoszenia wartości napięcia występującego w sieci energetycznej, na poszczególnych fazach sieci odbiorczej. W domowych instalacjach fotowoltaicznych urządzenie chroni falowniki przed wyłączaniem z powodu zbyt wysokiego napięcia, natomiast przy zbyt niskim napięciu dwustopniowo podnosi je zapewniając prawidłową pracę pompom ciepła oraz innym urządzeniom elektrycznym.

Urządzenie koryguje napięcie fazowe w przedziale 185-263 V, występujące między siecią niskiego napięcia a domowymi odbiornikami elektrycznymi i falownikiem fotowoltaiki. W momencie, gdy napięcie sieci energetycznej jest prawidłowe, regulator RNF-3-GGD jest w stanie czuwania i łączy bezpośrednio sieć z falownikiem. Gdy występuje zbyt duże napięcie w sieci, na dowolnej fazie mierzone między przewodem fazowym a neutralnym, w zakresie
253-263 V urządzenie załącza się i powoduje obniżenie napięcia do poziomu umożliwiającego dalszą pracę falownika i układu fotowoltaicznego. Gdy napięcie w sieci jest zbyt niskie, w przedziale 185- 207 V, to regulator podwyższa napięcie dwustopniowo, dzięki czemu urządzenia elektryczne pracują prawidłowo. Po powrocie właściwego napięcia RNF-3-GGD wraca do pracy w trybie czuwania.

  • Urządzenie zapobiega wyłączaniu się falownika, likwiduje okresy, w których instalacja fotowoltaiczna nie produkuje prądu.
  • Reaguje na zmiany napięcia w sieci w czasie od 1-5 s.
  • Zwiększa żywotność komponentów instalacji.
  • Zabezpiecza przed uszkodzeniami domowe urządzenia elektryczne.
  • Spełnia wymagania Dyrektywy Niskonapięciowej LVD 2006/95/WE
  • Prąd wyprodukowany na zredukowanej fazie należy skonsumować wewnątrz sieci domowej lub za pomocą gniazdka umieszczonego na obudowie regulatora.
RNF-3-GGD