Jednofazowy Regulator Napięcia Fazowego RNF-1-GD
search
  • Jednofazowy Regulator Napięcia Fazowego RNF-1-GD

Jednofazowy Regulator Napięcia Fazowego RNF-1-GD

3 702,30 zł Brutto

3010 netto

Brutto
Wersja: RNF-1-GD 25A
Ilość
Obecnie brak na stanie

Regulator Napięcia Fazowego RNF-1-GD jest urządzeniem służącym do zabezpieczania falowników domowych instalacji fotowoltaicznych oraz  pomp ciepła przed ich wyłączaniem z powodu zbyt wysokiego lub zbyt niskiego napięcia występującego w sieci energetycznej.

Urządzenie koryguje napięcie fazowe w przedziale 253-263 V oraz 195-207 V występujące między siecią niskiego napięcia, a domowymi odbiornikami elektrycznymi i falownikiem fotowoltaiki. W momencie, gdy napięcie sieci energetycznej jest prawidłowe regulator RNF 1-GD jest w stanie czuwania łącząc bezpośrednio sieć z falownikiem. Gdy występuje zbyt duże napięcie w sieci, mierzone pomiędzy przewodem fazowym, a neutralnym w zakresie 253-263 V - urządzenie załącza się powodując jego obniżenie do poziomu umożliwiającego dalszą pracę falownika i układu fotowoltaicznego. Gdy napięcie w sieci jest zbyt niskie w przedziale 195-207 V, to regulator podwyższa napięcie, o około 12 V, powodując właściwą pracę urządzeń, w tym pompy ciepła. Po powrocie właściwego napięcia regulator RNF-1-GD wraca do trybu czuwania.

  • Urządzenie zapobiega wyłączaniu się falownika, likwiduje okresy, w których instalacja fotowoltaiczna nie produkuje prądu.
  • Reaguje na zmiany napięcia w sieci, w czasie od 1-5 s.
  • Zwiększa żywotność komponentów instalacji.
  • Zabezpiecza przed uszkodzeniami domowe urządzenia elektryczne.
  • Spełnia wymagania Dyrektywy Niskonapięciowej LVD 2006/95/WE.
  • Prąd wyprodukowany na zredukowanej fazie należy skonsumować wewnątrz sieci domowej lub za pomocą gniazdka umieszczonego na obudowie regulatora.
RNF-1-GD