STRONA W PRZEBUDOWIE ZAPRASZAMY DO KONTAKTU MAILOWEGO LUB TELEFONICZNEGO

W jaki sposób Trójfazowy Regulator Napięcia Fazowego zapobiega przerwom w pracy instalacji fotowoltaicznych?

Aby lepiej to zrozumieć, warto najpierw odpowiedzieć na pytanie, dlaczego falowniki wyłączają się. Kluczowe jest napięcie fazowe, występujące między siecią energetyczną niskiego napięcia a domowymi odbiornikami prądu. Jego limit ustalono na 230V +/-10% - gdy zostanie przekroczona górna granica 253V falownik wyłączy się, by chronić podłączone do sieci odbiorniki prądu. Właśnie dlatego tak często dochodzi do wyłączania instalacji fotowoltaicznych na przykład w słoneczne dni.
Jak obniżyć napięcie w sieci? Z pomocą przychodzi nasze urządzenie!

Jak działa regulator napięcia fazowego?

  • Gdy napięcie sieci energetycznej jest prawidłowe, regulator RNF-3 pozostaje w stanie czuwania.
  • Gdy napięcie sieci energetycznej wzrośnie powyżej 253V urządzenie włącza się i reguluje napięcie fazowe wewnątrz obiektu utrzymując je w normie.
  • Urządzenie reguluje napięcie na każdej fazie niezależnie. Jeżeli tylko na pierwszej fazie napięcie będzie przekroczone, to urządzenie obniży napięcie tylko na tej fazie – pozostałe pozostawi bez zmian.
  • Urządzenie błyskawicznie reaguje na zmiany napięcia w sieci operatora, czas reakcji waha się w zakresie 1-5 sekund.
  • W przypadku zbyt wysokiego napięcia regulator koryguje je w sieci wewnętrznej obiektu.
  • Prąd wyprodukowany na zredukowanej fazie należy skonsumować wewnątrz sieci domowej lub za pomocą gniazdka umieszczonego na obudowie regulatora.

Działania te zapobiegają nieoczekiwanym wyłączeniem falownika zapewniając stałą, w pełni efektywną pracę instalacji fotowoltaicznej, co przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo domowych sprzętów elektrycznych takich jak: telewizor, zmywarka, pralka czy piekarnik. Urządzenia pobierają prąd o właściwym napięciu nie ma więc ryzyka, że zbyt wysokie napięcie je uszkodzi.

Złóż zamówienie już dziś

Zamów

regulator.png