- Przewód N regulatora RNF musi być podłączony do tego samego styku N w rozdzielni budynku.
- Nie podłączenie lub błędne podłączenie przewodu neutralnego może skutkować uszkodzeniem sterowników.
Jak przebiega montaż regulatora napięcia?
Od prawidłowego montażu i podłączenia regulatora RNF zależy jego prawidłowa praca, bezpieczeństwo instalacji oraz jej użytkowników. Bez względu na wielkość i typ urządzenia wszystkie aktualnie produkowane typy regulatorów powinny być montowane wg poniższej procedury:
- Instalowanie, podłączenie i uruchomienie urządzenia powinno być wykonane przez osoby posiadające uprawnienia elektryczne i odpowiednie kwalifikacje.
- Przed przystąpieniem do prac montażowych należy dokonać pomiaru napięcia na każdej fazie domowej instalacji elektrycznej.
- Wyłączyć bezpieczniki przedlicznikowe i jeszcze raz skontrolować napięcie.
- Zamontować Regulator RNF między licznikiem a rozdzielnią budynku. Zwrócić uwagę na bezpieczniki regulatora, aby były w pozycji wyłączonej.
- Przewód N od strony budynku nie musi być odpinany, ale konieczne jest podłączenie przewodu neutralnego na niebieską listwę N regulatora RNF.
- Podłączyć wejście Regulatora RNF zaznaczone na jego obudowie po lewej stronie z wyjściem licznika, zwracając uwagę na kolory kabli.
- Podłączyć wyjście urządzenia zaznaczone na obudowie regulatora RNF po jego prawej stronie do obwodów wyjściowych instalacji elektrycznej.
- Włączyć bezpieczniki przedlicznikowe.
- Załączyć zespół bezpieczników znajdujący się po lewej stronie regulatora RNF.
- Na woltomierzach powinno wyświetlić się aktualne napięcie występujące w sieci.
- Załączyć drugi zespół bezpieczników znajdujący się po prawej stronie regulatora RNF, który będzie zasilał urządzenia domowe.
Zarządzenie IRiESD zabrania generacji prądu do sieci operatora w czasie zawyżonego napięcia. W tym przypadku, w czasie pracy falownika jest potrzeba zagospodarowania swojej produkcji na fazie, gdzie napięcie przekracza 253V. Niedostosowanie się do tego zarządzenia może grozić karami i rozwiązaniem umowy z operatorem. Dlatego ważnym czynnikiem podczas montażu jest dostosowanie się do powyższych wymagań i przekierowanie prądu wytwarzanego w czasie redukcji na inne urządzenia znajdujące się wewnątrz sieci. W tym celu w naszym urządzeniu zostało zamontowane gniazdo pięciobolcowe. Trójfazowy Regulator Napięcia Fazowego RNF-3 jest dostarczany w wersji przygotowanej do jego mocowania na ścianach budynków lub pomieszczeń. Metalowa obudowa Regulatora Napięcia Fazowego jest wyposażona w otwory służące do montażu urządzenia na ścianach budynków lub pomieszczeń.
W Regulatorach Napięcia Fazowego RNF kable nie są montowane fabrycznie.